Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?

4 February 2019

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliwe wymagające szczególnego zabezpieczenia. Aby zapewnić sobie płynność prac i gwarancję pełnego bezpieczeństwa, biuro rachunkowe musi wyposażyć się w odpowiedni serwer, dzięki któremu przepływ informacji w firmie będzie szybki, a dostęp do danych będą mieli wyłącznie powołani do tego pracownicy.

Poniżej przedstawimy nasze wskazówki dla biur rachunkowych, które noszą się z zamiarem zakupu serwera, jak również zaproponujemy odpowiedni model marki Dell, który powinien spełnić wszystkie potrzeby biura.

Bezpieczeństwo i gwarancja prywatności to podstawowe cechy serwera dla biura rachunkowego

Dla biur rachunkowych bezpieczeństwo i gwarancja prywatności danych są kwestiami kluczowymi. Sprzęt marki Dell – lidera rynku maszyn serwerowych i największego ich producenta, charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń, elastycznością i wydajnością, co powinno spełnić oczekiwania wszystkich firm zajmujących się profesjonalnie księgowaniem.

Oprócz samego wykorzystywanego serwera, na bezpieczeństwo danych ma wpływ wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę, prowadząc biuro rachunkowe. O usługach związanych z bezpieczeństwem IT możesz przeczytać więcej TUTAJ.

Stabilność serwera i łatwość zarządzania

Każde biuro rachunkowe posiada nieco inne potrzeby techniczne i biznesowe, dlatego warto skupić się na sprzęcie, który będzie elastyczny oraz łatwy w zarządzaniu i obsłudze. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów i czasu, który będzie można poświęcić na prowadzenie swojej firmy.

Oprócz bezpieczeństwa i łatwości zarządzania, istotna jest stabilność, czyli nieprzerwany dostęp do danych znajdujących się na serwerze. To kolejna cecha serwera dla biura rachunkowego, która nie może zostać pominięta przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Ciche działanie i poręczny rozmiar serwera

Tabele, liczby, stosy dokumentów – to codzienność pracy biura rachunkowego. Absolutnie nikt nie potrzebuje w takiej firmie dodatkowego hałasu lub zagracającej biuro szafy RACK zabierającej sporo miejsca, którego i tak często brakuje.

Wybierając dobry serwer do biura księgowego, zapytaj specjalistów o te dwie cechy, ponieważ mogą mieć one niebagatelny wpływ na jakość Twojej pracy.

Nasza rekomendacja dobrego serwera dla biura rachunkowego

Rzetelnie przejrzeliśmy całą naszą ofertę, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które powinno zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania większości biur rachunkowych.

Nasz wybór padł na model DELL EMC PowerEdge T440 w obudowie Tower. Dlaczego? Serwer ten to wysoka wydajność w rozsądnej cenie, niewielki rozmiar i ciche działanie. Jak każdy sprzęt marki DELL charakteryzuje się on wysokim bezpieczeństwem, elastycznością i stabilnością, czyli wszystkim tym, co powinien posiadać wymarzony serwer każdego właściciela biura rachunkowego.