Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?
Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego serwera do firmy – niezależnie w jakiej branży ona funkcjonuje – zawsze jest ważną decyzją, która rzutować będzie na wiele różnych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Dokonując wyboru serwera, należy zastanowić się nad marką i modelem, wydajnością, bezpieczeństwem, dostępnością oraz łatwością zarządzania i obsługi. Wszystko to wpłynie na ostateczne zadowolenie z wybranego sprzętu, który może przysłużyć się wielu kluczowym dla rozwoju firmy aspektom.

Dlaczego wybór odpowiedniego serwera dla firmy jest tak ważny?

Jak wiadomo serwer może pełnić różne funkcje i być zakupiony w najrozmaitszych celach. Na początku należy zadać sobie pytanie, jak bardzo rozbudowanej maszyny potrzebuje Twoja firma. Jeżeli nie jesteś w stanie tego precyzyjnie określić (można w tym celu skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą dokonać odpowiedniego wyboru), to dobrym pomysłem jest postawienie na możliwie elastyczny serwer, który z powodzeniem spełni wymagania wielu przedsiębiorstw.

Podczas gdy zwykły komputer musi „nadążyć” za potrzebami jednej lub dwóch osób, to odpowiedni serwer powinien gwarantować płynną, symultaniczną pracę wielu pracowników lub wykonywać bezproblemowo operacje na dużych ilościach danych jednocześnie. W mnogości opcji do wyboru, które funkcjonują na rynku, zwrócić należy uwagę na kilka kwestii, które przybliżą Cię do podjęcia odpowiedniej decyzji.

1) Szybkość działania serwera w firmie

Większość producentów, w tym Dell – największy z dostawców profesjonalnego sprzętu serwerowego, lider rynku, którego mamy zaszczyt być oficjalnym partnerem, oferuje swoim klientom bardzo wiele opcji związanych z ilością rdzeni serwera i częstotliwością taktowania.

To właśnie te dwa aspekty wpływają w głównej mierze na ostateczną szybkość działania serwera. Jeżeli nie jesteś pewien, jaka skala szybkości będzie odpowiednia dla Twojej firmy, warto zasięgnąć słowa u producenta lub jego przedstawiciela (możesz zrobić to TUTAJ).

2) Przestrzeń do przechowywania danych

Kolejną cechą serwerów, którą trzeba brać pod uwagę, jest przestrzeń dyskowa danej maszyny. Odpowiedni zakres przestrzeni uzależniony jest od ilości danych, na których operować ma serwer w firmie oraz ilości użytkowników, którzy będą mieli dostęp do zasobów serwera.

Na szczęście najczęściej przestrzeń tę można rozbudowywać w ramach potrzeb, dlatego jednokrotny wybór serwera nie zamyka drogi przed jego dalszym rozwojem. Stąd ważnym jest, aby przy selekcji kierować się również elastycznością serwera do firmy i zwrócić uwagę na posiadanie przez niego RAID.

3) Pamięć serwera

Od pamięci serwera zależy jak szybko użytkownicy będą mogli przesyłać i odbierać dane. Dodatkowo to na tym aspekcie leży odpowiedzialność za ilość aplikacji, które mogą być uruchomione w tym samym czasie oraz za to, jak płynnie będą one funkcjonowały.

Podobnie jak w przypadku przestrzeni przechowywania danych, możliwa jest rozbudowa tego parametru, dlatego nie trzeba się martwić o to, że raz podjęty wybór będzie nieodwracalny w przypadku wyboru odpowiedniego serwera dla firmy.

Nasze rekomendacje

Decydując się na wybór odpowiedniego serwera do firmy, sugerujemy przyjrzeć się dwóm modelom marki Dell – wydajnym i elastycznym, które gwarantują dużą swobodę ich dostosowania do potrzeb i oczekiwań firm różnej wielkości.

Dell R540 

Synonim równowagi. Serwer zachowujący idealne proporcje pomiędzy ceną i dostępem do zasobów. Niezwykle elastyczny serwer Dell nadający się do wszechstronnej konfiguracji, co zresztą można zobaczyć w naszym konfiguratorze serwerów.

Dell T640

Dwa procesory, olbrzymia wydajność i duża pojemność wewnętrznej pamięci masowej to gwarancja skalowalności serwera i elastyczności odpowiadającej potrzebom większości firm. Dzięki modelowi Dell PowerEdge T640 i swobodzie jego konfiguracji będziesz mógł dobrać dokładnie takie parametry maszyny, jakich rzeczywiście potrzebuje Twój biznes.

Jeżeli wciąż nie jesteś pewien, który model serwera wybrać dla swojej firmy, zapoznaj się z naszą kompleksową ofertą sprzętu serwerowego i macierzy. Gwarantujemy, że wspólnie dobierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Mogą Ci się spodobać

01.06.2020

Women in Technology – dlaczego warto pracować w różnorodnym zespole?

Czytaj więcej

01.06.2020

Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia

Czytaj więcej

01.06.2020

Jeden kabel na stanowisku pracy?

Czytaj więcej

01.06.2020

Chmura hybrydowa VMware Cloud Foundation na platformie VxRail

Czytaj więcej
Koniecznie przeczytaj
01.06.2020 Jeden kabel na stanowisku pracy?
Niezależnie od branży, w jakiej na co dzień pracujemy, biurko wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami – w tym wszelkimi kablami...
Czytaj więcej
04.02.2019 Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?
Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliw...
Czytaj więcej
04.02.2019 Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?
Wybór odpowiedniego serwera do firmy – niezależnie w jakiej branży ona funkcjonuje – zawsze jest ważną decyzją, która rzutować b...
Czytaj więcej