Jeden kabel na stanowisku pracy?
Jeden kabel na stanowisku pracy?

Niezależnie od branży, w jakiej na co dzień pracujemy, biurko wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami – w tym wszelkimi kablami oraz przewodami – stanowi stanowisko pracy dla wielu osób. Nie zawsze przyjemnym widokiem jest chaos spowodowany niezliczoną ilością kabli. Czy możliwe jest ich ograniczenie? Rozwój technologii oraz nieustanna chęć poprawy komfortu pracy umożliwia wprowadzenie rozwiązania, dzięki któremu praca stanie się znacznie przyjemniejsza.

Za pomocą generacji 2 USB 3. 1 typu C możliwy jest szybszy transfer danych – w tym również video, audio i Ethernet – oraz zasilanie urządzeń zewnętrznych. Standard ten posiada przepustowość, za pośrednictwem której dokowanie laptopów wraz z wykorzystaniem złącza USB-C w monitorze, sprawia, iż urządzenia mobilne przekształcone zostają na stacjonarne, dzięki czemu stanowisko pracy „oczyszczone” zostaje z kabli oraz przewodów – wystarczy jeden kabel do podłączenia laptopa. Tym sposobem nasze biuro sprawiać będzie wrażenie bardziej czystego stanowiska pracy.

Przedstawiamy poniżej kilka zasadniczych pytań, które pojawić się mogą podczas podejmowania decyzji co do wyboru monitora Dell USB-C.

  • Jak dodatkowo zwiększyć przestrzeń roboczą?

Dzięki korzystaniu z urządzeń mobilnych oraz stacji dokującej, użytkownik zyskać może dodatkową przestrzeń. Firma Dell posiada w swojej ofercie monitor, który wyposażony jest we wbudowaną stację dokującą. Wyposażony jest on w wiele przydatnych funkcji, w tym możliwość ładowania urządzenia końcowego aż do 100W. Wartość ta jest zmienna, ponieważ różnić się może w zależności od konkretnego rodzaju monitora – jego serii oraz rozmiaru ekranu.

  • Tradycyjne stacje dokujące posiadają wszelkie niezbędne porty, czy monitor oferowany przez markę Dell również je posiada?

Oferowane monitory są w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne porty. Biorąc pod uwagę stworzenie idealnego środowiska pracy, Dell zaopatrzył monitor w porty: HDMI 1.4, DP 1.2 lub 1.4, USB 2.0 lub USB 3.0, audio line-out. Również w tym przypadku ilość posiadanych przez urządzenie gniazd różni się może w poszczególnych modelach

  • Czy złącze Ethernet RJ-45 jest wbudowane w monitor Dell?

Pomimo iż złącze to nie występuje w monitorach oferowanych przez Dell, firma umożliwiła wykorzystanie adaptera USB 3.0 – Gigabit Ethernet. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie pełnej funkcjonalności z Mac Address Pass-through/PXE Boot oraz Wake on Lan. 

  • Jeżeli użytkownik na co dzień korzysta z kilku monitorów, czy możliwe jest oparcie pracy na monitorze Dell?

Monitory wyposażone w USB-C umożliwiają przyłączenie dodatkowych monitorów – w szeregowy sposób. Jest to możliwie przy wykorzystaniu gniazda DP out. Również w tym przypadku liczba dodatkowo podłączonych urządzeń różnić się może w zależności od modelu. Dzięki funkcjonalności „Daisy Chain” użytkownik podłączyć może aż 3 monitory.

Dlaczego warto wybrać monitor Dell USB-C?

Przestrzeń biurowa bardzo często pomieścić musi na swojej powierzchni wiele stanowisk pracy. Międzynarodowe korporacje zatrudniają tysiące pracowników na całym świecie. Niejednokrotnie przestrzeń biurowa dzielona jest przez kilkunastu pracowników. Bardziej przejrzysty obszar roboczy nie tylko poprawia komfort pracy, ale również zaoszczędza wiele cennego miejsca, które wykorzystane może być w inny sposób. Kompatybilność urządzeń w wielu infrastrukturach przynosić może wiele korzyści w codziennej pracy. Monitory Dell USB-C stworzone zostały m.in. z myślą o zmniejszeniu ilości kabli oraz przewodów na stanowisku pracy, jednocześnie zachowując wszelkie dotychczasowe cechy, które nie powodują zmniejszenia wydajności pracy. Niezależnie od środowiska oraz branży, w jakiej urządzenie to zostanie wykorzystane, praca nie zostanie w żaden sposób zakłócona czy spowolniona. 

Mogą Ci się spodobać

01.06.2020

Women in Technology – dlaczego warto pracować w różnorodnym zespole?

Czytaj więcej

01.06.2020

Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia

Czytaj więcej

01.06.2020

Jeden kabel na stanowisku pracy?

Czytaj więcej

01.06.2020

Chmura hybrydowa VMware Cloud Foundation na platformie VxRail

Czytaj więcej
Koniecznie przeczytaj
01.06.2020 Jeden kabel na stanowisku pracy?
Niezależnie od branży, w jakiej na co dzień pracujemy, biurko wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami – w tym wszelkimi kablami...
Czytaj więcej
04.02.2019 Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?
Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliw...
Czytaj więcej
04.02.2019 Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?
Wybór odpowiedniego serwera do firmy – niezależnie w jakiej branży ona funkcjonuje – zawsze jest ważną decyzją, która rzutować b...
Czytaj więcej