Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia
Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia

HCI – hiperkonwergencja – to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zautomatyzowanie procesu tworzenia środowiska wirtualnego, biorąc pod uwagę potrzeby aplikacji oraz pełne na niej skupienie podczas jej tworzenia, jednocześnie upraszczając i automatyzując infrastrukturę – procesor, pamięć oraz dyski.

VxRail to zintegrowana platforma, służąca do wirtualizacji środowisk obliczeniowych z pomocą systemu Vmware. Dzięki skonfigurowaniu urządzenia implementuje ono środowisko wirtualne w oparciu programowym – Software Defined Data Center. Stworzony system zarządzania (VxRail Manager) powoduje, iż klaster obliczeniowy uruchomiony może zostać w kilkadziesiąt minut. Dotychczas, aby móc uruchomić klaster, należało posiadać co najmniej 3 węzły obliczeniowe (node). Od początku roku 2020 – czyli od momentu pojawienia się na rynku oprogramowania VxRail v4.7.410 – możliwe jest uruchomienie dwu nodowego klastra. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty inwestycyjne dla poszczególnych lokalizacji (np. ROBO). VxRail stworzony został w oparciu o najnowszą technologię. Dzięki niej przyszła infrastruktura będzie jak najbardziej zintegrowana oraz zautomatyzowana.

Atuty HCI z Dell:

  • Software defined architecture – zintegrowane zarządzanie w oparciu o procesory, pamięć oraz wirtualizator.
  • Zespolenie całego stosu z technologią VMware – w tym VMware Cloud Foundation (VCF).
  • Usługi na najwyższym poziomie dla danych klasy Enterprise, w tym niezawodność, bezpieczeństwo oraz dostępność z QoS.
  • Zautomatyzowana konfiguracja sieci (LAN) razem z Smart Fabric Services dla VxRail – proces konfiguracji i implementacji przebiega szybko i jest jak najbardziej uproszczony.
  • HW & SW – jeden punkt kontaktowy w przypadku potrzeby obsługi serwisowej urządzeń oraz pełnego stosu oprogramowania.
  • Analytics Consulting Engine (ACE) – narzędzie, dzięki któremu monitorowana jest praca klastra, jednocześnie jest ona analizowana i możliwe jest przewidywanie niepożądanych zdarzeń za pomocą uczenia maszynowego – ML.

Dlaczego warto wybrać Dell VxRail?

VxRail jest najszybciej rozwijającym się systemem HCI, a wybrać możemy go z wielu powodów. Dzięki niemu znacznie przyspieszona może zostać modernizacja centrum danych, pomaga we wdrażaniu chmury hybrydowej, czy tworzeniu platformy Kubernetes. W każdym z tych przypadków VxRail zapewni kompleksową obsługę, a Klienci, którzy zdecydują się na korzystanie z rozwiązań urządzenia tego typu, będą mieli ciągły dostęp do pojawiających się innowacji. Za pomocą VxRail przekształcona zostaje sieć HCI, a jednocześnie uproszczona jest adaptacja chmury VMware. Niezależnie od tego, w jakim celu zdecydowaliśmy się na wykorzystanie prezentowanego rozwiązania, jego obsługa jest łatwa oraz przyjemna.

Wybierając urządzenie z rodziny Dell, znacznie uproszczony zostaje proces wdrażania aplikacji zwirtualizowanych. W porównaniu do tradycyjnej infrastruktury pracuje ono aż o 73% szybciej. Niewątpliwie pomaga w tym ciągły dostęp do innowacji, które wprowadzane zostają na platformach Dell EMC PowerEdge oraz VMware Virtual SAN. Dzięki urządzeniu VxRail możemy przewidzieć wydajność, jaka występować będzie nawet przy milionach opcji konfiguracji. Dlatego też jesteśmy w stanie posiadać większą pewność w środowisku IT. Możemy przewidywać przyszły rozwój, a zatem wszelkie możliwości oraz rozwiązania. Większa uwaga może zostać poświęcona na cele biznesowe, ze względu na technologię, która nieustannie wprowadza nowe innowacje. VxRail to rozwiązanie, które dzięki swojej wydajności zminimalizuje wkład pracy, jednocześnie maksymalizując zyski oraz wpływy.  

Jak zmodernizować centrum danych za pomocą VxRail?

  • VxRail pomaga ewoluować całemu systemowi, dzięki pojedynczej platformie HCI – dla aplikacji oraz obciążeń.
  • Możliwe jest uwolnienie zasobów IT, za pomocą zautomatyzowanego zarządzania cyklem życia.
  • Zmniejszona może zostać liczba zadań, które odpowiadają za wdrażanie oraz administrowanie sieci aż o 98%.

Mogą Ci się spodobać

01.06.2020

Women in Technology – dlaczego warto pracować w różnorodnym zespole?

Czytaj więcej

01.06.2020

Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia

Czytaj więcej

01.06.2020

Jeden kabel na stanowisku pracy?

Czytaj więcej

01.06.2020

Chmura hybrydowa VMware Cloud Foundation na platformie VxRail

Czytaj więcej
Koniecznie przeczytaj
01.06.2020 Jeden kabel na stanowisku pracy?
Niezależnie od branży, w jakiej na co dzień pracujemy, biurko wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami – w tym wszelkimi kablami...
Czytaj więcej
04.02.2019 Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?
Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliw...
Czytaj więcej
04.02.2019 Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?
Wybór odpowiedniego serwera do firmy – niezależnie w jakiej branży ona funkcjonuje – zawsze jest ważną decyzją, która rzutować b...
Czytaj więcej