Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?
Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliwe wymagające szczególnego zabezpieczenia. Aby zapewnić sobie płynność prac i gwarancję pełnego bezpieczeństwa, biuro rachunkowe musi wyposażyć się w odpowiedni serwer, dzięki któremu przepływ informacji w firmie będzie szybki, a dostęp do danych będą mieli wyłącznie powołani do tego pracownicy.

Poniżej przedstawimy nasze wskazówki dla biur rachunkowych, które noszą się z zamiarem zakupu serwera, jak również zaproponujemy odpowiedni model marki Dell, który powinien spełnić wszystkie potrzeby biura.

Bezpieczeństwo i gwarancja prywatności to podstawowe cechy serwera dla biura rachunkowego

Dla biur rachunkowych bezpieczeństwo i gwarancja prywatności danych są kwestiami kluczowymi. Sprzęt marki Dell – lidera rynku maszyn serwerowych i największego ich producenta, charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń, elastycznością i wydajnością, co powinno spełnić oczekiwania wszystkich firm zajmujących się profesjonalnie księgowaniem.

Oprócz samego wykorzystywanego serwera, na bezpieczeństwo danych ma wpływ wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę, prowadząc biuro rachunkowe. O usługach związanych z bezpieczeństwem IT możesz przeczytać więcej TUTAJ.

Stabilność serwera i łatwość zarządzania

Każde biuro rachunkowe posiada nieco inne potrzeby techniczne i biznesowe, dlatego warto skupić się na sprzęcie, który będzie elastyczny oraz łatwy w zarządzaniu i obsłudze. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów i czasu, który będzie można poświęcić na prowadzenie swojej firmy.

Oprócz bezpieczeństwa i łatwości zarządzania, istotna jest stabilność, czyli nieprzerwany dostęp do danych znajdujących się na serwerze. To kolejna cecha serwera dla biura rachunkowego, która nie może zostać pominięta przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Ciche działanie i poręczny rozmiar serwera

Tabele, liczby, stosy dokumentów – to codzienność pracy biura rachunkowego. Absolutnie nikt nie potrzebuje w takiej firmie dodatkowego hałasu lub zagracającej biuro szafy RACK zabierającej sporo miejsca, którego i tak często brakuje.

Wybierając dobry serwer do biura księgowego, zapytaj specjalistów o te dwie cechy, ponieważ mogą mieć one niebagatelny wpływ na jakość Twojej pracy.

Nasza rekomendacja dobrego serwera dla biura rachunkowego

Rzetelnie przejrzeliśmy całą naszą ofertę, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które powinno zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania większości biur rachunkowych.

Nasz wybór padł na model DELL EMC PowerEdge T440 w obudowie Tower. Dlaczego? Serwer ten to wysoka wydajność w rozsądnej cenie, niewielki rozmiar i ciche działanie. Jak każdy sprzęt marki DELL charakteryzuje się on wysokim bezpieczeństwem, elastycznością i stabilnością, czyli wszystkim tym, co powinien posiadać wymarzony serwer każdego właściciela biura rachunkowego.

Mogą Ci się spodobać

01.06.2020

Women in Technology – dlaczego warto pracować w różnorodnym zespole?

Czytaj więcej

01.06.2020

Klaster VxRail – zaledwie dwa węzły potrzebne są do jego uruchomienia

Czytaj więcej

01.06.2020

Jeden kabel na stanowisku pracy?

Czytaj więcej

01.06.2020

Chmura hybrydowa VMware Cloud Foundation na platformie VxRail

Czytaj więcej
Koniecznie przeczytaj
01.06.2020 Jeden kabel na stanowisku pracy?
Niezależnie od branży, w jakiej na co dzień pracujemy, biurko wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami – w tym wszelkimi kablami...
Czytaj więcej
04.02.2019 Jaki wybrać serwer do biura rachunkowego?
Biuro rachunkowe to miejsce, w którym każdego dnia przetwarza się tysiące danych. Co więcej – najczęściej są to tzw. dane wrażliw...
Czytaj więcej
04.02.2019 Serwer do firmy – na co zwrócić uwagę?
Wybór odpowiedniego serwera do firmy – niezależnie w jakiej branży ona funkcjonuje – zawsze jest ważną decyzją, która rzutować b...
Czytaj więcej