Instytucje administracji publicznej przetwarzają ogromne ilości danych. 

Są to często dane, które chronione są prawem i wymagają szczególnego zabezpieczenia. 

Na co zwrócić uwagę wybierając serwer dla urzędu? 

Dane na serwerach w urzędach wymagają szczególnej ochrony oraz wysokiej wydajności

Rodzajów urzędów mamy całą masę: jest urząd miasta, urząd skarbowy, urząd stanu cywilnego czy urząd pracy. Dane jakie przechowywane są na serwerach tych placówek bezpośrednio dotyczą nas. Gdy idziemy załatwić jakąś sprawę oczekujemy, że zostaniemy szybko i sprawnie obsłużeni. Niestety często słyszymy informacje o tym, że serwery padły bo nie wytrzymały wdrażania nowego systemu czy innych zmian informatycznych lub po prostu się przeciążyły. Dlatego serwer dla urzędu musi spełniać rolę nie tylko ochrony danych, lecz również (a może nawet przede wszystkim) sprawnego dostępu do danych i szybkiej pracy z nimi. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Wysoka wydajność oraz szybki dostęp do danych – to powinien gwarantować serwer dla urzędu

Serwer odpowiedni dla urzędu powinien być wysoce wydajny, aby móc obsłużyć zarówno sprawy interesantów załatwiane przy okienkach, jak i te o których istnieniu często nie wiemy. A mianowicie te toczące się w biurach wewnątrz samego urzędu. Serwery powinny mieć wysokie moce przerobowe, aby zminimalizować ryzyko zawieszenia się systemów i awarii. Dodatkowo, aby sprawy załatwiane były szybko i sprawnie przy samych okienkach serwer dla urzędu powinien gwarantować natychmiastowy dostęp do danych przechowywanych na nim.  

Ochrona danych przez serwer dla urzędu

Oprócz efektywnego załatwienia sprawy, od urzędu wymagamy również ochrony naszych danych. Niewyobrażalne jest, aby można było się włamać do serwera np. urzędu skarbowego i wykraść dane kogokolwiek. Każdy serwer, który przeznaczany jest dla instytucji publicznych musi spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa. A najważniejsze i najbardziej podstawowe z nich brzmi: chronić dane! 

Dlatego zalecamy korzystanie z serwerów od firmy Dell – lidera na rynku serwerowym, który zapewnia doskonałą ochronę danych oraz wysoką wydajność. Serwery od tego producenta, które wydają się być odpowiednie dla urzędu/instytucji publicznych to te w obudowie do szafy serwerowej (Rack 1U). Dzięki wysokiej wydajności operacyjnej oraz wysokim poziomom zabezpieczeń serwery te spełnią zadania urzędów.