Serwery marki Dell dedykowane są każdemu środowisku, któremu zależy na maksymalnej ochronie gromadzonych informacji oraz szybkim do nich dostępie. Dell R740xd gwarantuje zwiększenie wydajności pracy, umożliwiając znacznie szybsze wykonywanie czynności. Bezawaryjność i nieprzerwana praca zapewnią przedsiębiorstwu większe zyski. Serwer Dell R740xd wykorzystany może być w prywatnych firmach, międzynarodowych korporacjach bądź instytucjach publicznych – żłobkach, przedszkolach, szkołach, uniwersytetach przychodniach, szpitalach, prokuraturach bądź sądach. Urządzenia marki Dell na stałe wpisały się segment IT. Producent od lat stawia na wykorzystanie w swoich urządzeniach najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Wysoka jakość wykonania w połączeniu z precyzyjnością sprawia, iż Dell R740xd jest atrakcyjną propozycją dla każdego podmiotu, który stawia na rozwój.

Gdzie warto wykorzystać serwer Dell R740xd?

Stosunkowo niewielka cena urządzenia do możliwości, jakie ono daje, zachęca do zakupu. Serwer Dell to obowiązkowy element każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od sektora, w jakim ono działa. Doskonale dopasowane do potrzeb parametry i specyfika Dell R740xd sprawdzą się w każdym miejscu.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Innowacyjność i wydajność – czyli serwer Dell R740xd

Maksymalizacja pamięci masowej, szybki dostęp z każdego miejsca na świecie i automatyczne rozwiązywanie rutynowych zadań. To tylko trzy  z całej gamy innowacyjnych zastosowań, które oferuje serwer Dell R740xd.

Zmaksymalizowana pamięć masowa w Dell R740xd

Serwer R740xd od firmy Dell to najnowsze urządzenie 14 generacji, które jest na pierwszym miejscu pod względem wydajności z całej serii Dell PowerEdge. Podobnie jak wersja R740, również i Dell R740xd skierowana jest głównie dla dużych centrów danych oraz wielkich firm czy instytucji, które wykorzystują i pracują na dużej ilości danych. Jeśli firma chce usprawnić pracę oraz zagwarantować pewną ochronę danych i szybki dostęp do nich – Dell R740xd będzie idealnym rozwiązaniem. 

Stworzony, aby maksymalizować wydajność pamięci masowej. Urządzenie posiada dwa gniazda na procesor Intel Xeon SP. Możemy otrzymać 56 rdzeni i aż 3TB pamięci RAM dzięki konfiguracji z najmocniejszymi jednostkami centralnymi. Ponad to zwiększona skalowalność umożliwia zainstalowanie aż 24 dysków NVMe o wysokiej wydajności. Zapewnia to szybki dostęp do danych oraz ochronę. 

OpenManage w serwerze Dell R740xd do zarządzania przedsiębiorstwem 

Dell R740xd jest wyposażony w system OpenManage, który oferowany jest przez kontrolery PERC. Umożliwia to zautomatyzowanie zarządzania niektórymi rutynowymi zadaniami. Zapewnia centralny punkt dostępu, dzięki konsoli, aby monitorować i zarządzać systemami. Daje administratorowi widok na środowisko korporacyjne. To daje możliwość na wydłużenie czasu pracy systemu, wyeliminowanie powtarzalnych zadań i uniemożliwienie zakłócania podczas krytycznych operacji. 

Nieograniczony dostęp do serwera Dell R740xd dla administratorów z każdego miejsca na świecie

Dodatkowo funkcja QuickSync 2 pozwala na dostęp do serwera za pomocą telefonu czy tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Funkcja ta wykorzystuje szyfrowane połączenie przez Bluetooth Low Energy (BLE) oraz WiFi. Na serwerze aktywuje się go poprzez naciśnięcie przycisku połączenia. Dla administratorów to kolejna doskonała możliwość na zarządzanie serwerem w dowolnym miejscu na świecie, posiadając jedynie połączenie z internetem.