Serwer Dell R6415 zawiera w sobie innowacyjne rozwiązanie oparte na procesorach AMD EPYC serii 7000. Możemy wykorzystać w nim jeden z sześciu różnych modeli procesorów, które posiadają od 8 do 32  rdzeni oraz 32 lub 64MB pamięci podręcznej (cache). Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia 10 szybkich dysków NVMe i obsługa 16 modułów pamięci RAM. Umożliwia to otrzymanie aż 1TB pamięci podręcznej. 

Serwer Dell R6415

 daje klientom możliwość zmiany od standardowych procesorów jakie oferowane były w innych wersjach tych urządzeń. Zastosowano w nim między innymi:

  •      vSAN (virtualized Storage Area Network)
  •       chmury hybrydowe 
  •       aplikacje typu Big Data

Serwer R6415 jest ciekawym i wydajnym urozmaiceniem oferty firmy Dell, która tym samym umacnia swoją pozycję na rynku serwerów i daje swoim klientom większy wybór. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Procesory AMD EPYC seria 7000 w serwerze Dell R6415. Dlaczego nie Intel?

Epyc stosunkowo nowa marka procesorów znana wcześniej pod nazwą Naples produkuje procesory, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach. Od analizy danych, przez wysokowydajne obliczenia (HPC), wirtualizacje aż po uczenie maszynowe. Wydajność procesorów z serii 7000 według tego producenta to między 23 a 70% więcej niż cenowe odpowiedniki firmy Intel (z generacji Broadwell-EP/EX). Dodatkowo AMD EPYC mają większą efektywność energetyczną, co znacząco wpływa na współczynnik TCO (Total Cost of Ownership – całkowity koszt posiadania).

Między innymi to skłoniło Dell do wykorzystania procesorów AMD EPYC. Ciekawe parametry i rozwiązania. Jednak istotnym czynnikiem jest chęć przez firmę z Teksasu urozmaicenia oferty oraz danie klientom większego wyboru dotyczącego procesorów i rozwiązań zastosowanych w serwerach.

Czy warto kupić Dell R6415?

Biorąc pod uwagę parametry, ciekawe rozwiązania jak chociażby zastosowanie procesora AMD EPYC, który zwiększoną wydajnością może dać wiele firmomZdecydowanie polecamy ten serwer. Stuprocentowa jakość urządzenia gwarantowana jest przez producenta – firmę Dell – lidera na światowym rynku serwerów pod względem jakości oraz sprzedaży