Jak każda firma, prokuratura też potrzebuje serwera. Ilość danych jakie przetwarza się tam na co dzień jest ogromna – dlatego ważne, aby serwer dla prokuratury był odpowiedni. Dowiedz się jak go wybrać, na co zwrócić uwagę i dlaczego warto ufać rekomendacjom specjalistów.

Najważniejsza cecha serwera dla prokuratury – bezpieczeństwo danych

Jakie dane przetwarza prokuratura? Między innymi są to różne dokumenty prawne oraz wszelkiego rodzaju dane, które dotyczą toczących się postępowań karnych i cywilnych lub 

są chronione prawem (jak np. dane osobowe). Są to bardzo ważne i często poufne informacje, które decydują o wielu procesach oraz wyrokach. 

Dlatego serwer dla prokuratury bezwzględnie musu być zabezpieczony przed możliwymi atakami hackerskimi czy awariami różnego rodzaju. Pewność o bezpieczeństwie danych musi być stuprocentowa, a możliwość pojawienia się ewentualnych awarii zminimalizowana. Dlatego ważne jest wybranie serwera, który swoimi parametrami oraz gwarancją i wsparciem producenta zapewnia ochronę. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Kolejna ważna kwestia – ilość danych

Wcześniej wspomnieliśmy o treści danych jakie musi przerabiać serwer dla prokuratury, teraz więc trochę o ich ilości. Zarówno w prokuraturze generalnej, jak i rejonowej ilość danych jakie się na nim znajdują jest ogromna.Moce przerobowe serwera dla prokuratury muszą być naprawdę duże – ze względu na ilość danych oraz ich treść. Dlatego rekomendujemy serwery firmy Dell, które ze względu na wysokie standardy jakości, która zapewni bezpieczeństwo danych przechowywanych na nim. Wysokie moce przerobowe oraz większa wydajność operacyjna doskonale poradzi sobie z dużą ilością danych jakie będą na nim przechowywane. 

Nasza rekomendacja serwera dla prokuratury

Biorąc pod uwagę najważniejsze cechy, jakie musi posiadać serwer dla prokuratury, czyli pewność bezpieczeństwa danych oraz wysoka wydajność, rekomendujemy używanie serwerów od firmy Dell – bezkompromisowego lidera na rynku serwerów i komponentów. Serwery od tego producenta cechują się znakomitą wydajnością operacyjną oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. W środowisku, jakim jest prokuratura doradzamy użytkowanie serwera typu rack 1U do szafy serwerowej, który pozwala zmaksymalizować moc obliczeniową na małej przestrzeni, jednocześnie wysoka jakość oraz wydajność minimalizuje możliwość awarii.