Serwer Dell R240 – nowoczesne rozwiązanie dla średnich i dużych firm

Dell R240 doskonały serwer dla średnich i dużych firm, który ochroni dane oraz zapewni szybki dostęp do nich. Dedykowany zarówno do dużych serwerowni, jak i tych mniejszych. Dowiedz się czy warto zainwestować swój kapitał w to rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać serwer Dell R240? 

Serwer R240 od firmy Dell o wysokości 1U przeznaczony jest do szafy serwerowej. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość zaoszczędzenia miejsca na serwery firmy z jednoczesnym zwiększeniem możliwości przechowywania, ochrony i wykorzystywania danych. Szafy serwerowe są doskonałym wyjściem dla firm, które przetwarzają większe ilości danych. Większa potrzeba pracy na serwerach skłania coraz więcej przedsiębiorstw do inwestowania w to rozwiązanie. Zaletą producenta Dell w tej kwestii jest cena serwera. Ponieważ inwestycja w serwery od Dell zawsze będzie oznaczać dobrze ulokowane pieniądze dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Dell R240 to serwer typu Rack, jednoprocesowy który zaprojektowany został specjalnie na potrzeby średnich oraz większych firm.

Wyposażony został w nową generacje procesorów Intel Xeon E-2100 oraz szybką pamięć RAM DDR4. Ponad to na serwerze mamy możliwość zainstalowania 4 dysków Hot-Plug, co pozwala na otrzymanie nawet 56TB przestrzeni dyskowej. Dodatkowo kontroler sprzętowy PERC zapewnia bezpieczeństwo dla danych znajdujących się na serwerze. 

Wybór właśnie Dell R240 to gwarancja najwyższej wydajności i bezpieczeństwa dla biznesu. Szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań sprawia, że serwery te maksymalizują ciągłość pracy oraz znacząco obniżają zużycie energii. Rozmiar samego urządzenia – 1U pozwala 

na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dodatkowo dzięki cichej pracy oraz niskiej emisji ciepła Dell R240 może być wykorzystany zarówno w dużych serwerowniach, jak i tych mniejszych. 

Dlaczego wybrać serwer od Dell?

Wieloletnie doświadczenie w segmencie produkcji serwerów sprawiło, że firma z Teksasu  ma pewną pozycje na rynku. Ufają jej na co dzień największe światowe korporacje, jak  i mniejsze firmy, a nawet instytucje publiczne (urzędy, szpitale czy szkoły). Oprócz samej produkcji wysokiej jakości serwerów, Dell wspiera wdrażanie rozwiązań informatycznych (w 2014 roku wspomagali wprowadzanie informatyzacji w publicznych placówkach ochrony zdrowia w Polsce) oraz oferuje pełen pakiet wsparcia technicznego, które zaczyna się już  od audytu obecnego sprzętu i oprogramowania.

Serwer Dell R240

– montowany w szafach serwerowych – znacznie zwiększa wydajność w centrum danych. Szybsza praca oraz niezawodność przepływu danych możliwa jest za sprawą zastosowania w urządzeniu nowoczesnych mechanizmów.

Decydując się na wybór serwera Dell, firma otrzymuje gwarancję zwiększenia efektywności wykonywanych czynności. Urządzenie pozwala na obsługę wielu aplikacji jednocześnie. Pracownicy korzystający z rozwiązań proponowanych przez markę Dell, mają możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału serwera. Warto zwrócić również uwagę na wsparcie techniczne firmy Dell – jakość świadczonych usług i oferowana pomoc są na bardzo wysokim poziomie. 

Wykorzystanie modelu Dell R240 wiąże się z niskimi kosztami operacyjnymi. Związane jest to m.in. z wykorzystaniem systemu chłodzenia, którego praca opiera się na automatycznym obliczaniu przepływu powietrza. Niezawodny procesor Intel Xeon pozwala użytkownikom dostarczać chmury obliczeniowe czy analizy w czasie rzeczywistym. Wszelkiego typu dane mogą być przetwarzane w sposób bezproblemowy, dzięki czemu niwelowane są obciążenia. 

Zachęcamy do skorzystania z możliwości skonfigurowania serwera Dell R240 – umożliwia ona indywidualne dopasowanie urządzenia do potrzeb.

Zwiększ wydajność

Serwer Dell R240 gwarantują elastyczność i maksymalną precyzję działania. Marka Dell stawia w swoich urządzeniach na niezawodną oraz niezwykle bezpieczną architekturę niewielkich urządzeń, które umożliwiają przekształcenie wymagających środowisk IT w zdecydowanie bardziej opłacalne otoczenie. Zastosowane w urządzeniu Dell R240 innowacyjne rozwiązania, wyróżniają je na tle innych sprzętów tego typu. Efektywność wykonywanych działań widoczna jest zaraz po rozpoczęciu pracy serwera. Bezawaryjność urządzeń marki Dell pozwala na wieloletnie i nieprzerwane użytkowanie.

Serwer Dell R240 to obowiązkowy element każdego przedsiębiorstwa, które stawia na nieustanny rozwój. Możliwość większego zoptymalizowania wykonywanych czynności jest gwarancją zwiększenia zysków. Korzyści finansowe natomiast bezpośrednio wpływają na osiągnięcie lepszej pozycji na rynku. Dodatkowo warto uzupełnić serwer o dedykowany mu dysk SAS. Stosunkowo niewielkie urządzenie pozwala na zdecydowanie szybszą i nieprzerwaną pracę serwerów. Parametry dysku SAS zachęcają firmy do sięgnięcia po sprzęt, który znacząco wpływa na funkcjonowanie serwerów. Ogromna skuteczność nawet przy dużych obciążeniach uatrakcyjnia serwery marki Dell, wykorzystujące dyski SAS.

Przykładowe serwery w naszej ofercie: