Serwer Dell R7425 został wyposażony w procesor AMD EPYC – sprawdź czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twojej firmie.

Procesor AMD EPYC w serwerze Dell R7425 – dlaczego? 

Dwa procesory AMD EPYC klasy Enterprise umożliwiają bezproblemowe obsłużenie najbardziej wymagających aplikacji. Procesor posiada maksymalnie 64 rdzenie, które zapewniają wysoką wydajność podczas największych obciążeniach. Ilość aż 32 slotów na pamięć RAM DDR4, pozwala na uzyskanie w jednym urządzeniu aż 2TB pamięci RAM. Wykorzystanie w Dell R7425procesora AMD EPYC sprawia, że jest ciekawą i inną propozycją dla przedsiębiorstw i instytucji, które z jakiś powodów nie chcą korzystać z procesorów innych firm. Firma Epyc znana była wcześniej jako Naples, produkuje procesory skierowane do różnych obszarów: od wysokowydajnych obliczeń (HPC), przez wirtualizacje aż po analizę danych. Procesory od tego producenta są godną konkurencja dla tych od Intel zarówno pod względem ceny, jak i mocy obliczeniowych.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Cechy i funkcje serwera Dell R7425

Oprócz wyżej opisanego procesora AMD EPYC, w serwerze Dell R7425zastosowano obudowę na 12 slotów dysków 3.5” lub 24 slotów dysków 2.5” – umożliwia to w przyszłości rozbudowanie serwera, a wraz z nią na rozszerzenie pamięci masowej. Dyski, które znajdują się w Dell R7425zarządzanie są przez wewnętrzny kontroler PERC (w tym H740P, który posiada 8GB pamięci nieulotnej). Ponad to istnieje możliwość zarządzania serwerem poprzez kontroler iDRAC9, co zdecydowanie usprawnia prace administratorom. 

Dlaczego wybór serwera do firmy jest ważny?

Obecnie wszelkie dane na jakich pracuje większość firm – znajdują się właśnie na serwerze. Niezależnie od wielkości firmy serwer musi być jakościowo dobry i oferować szybki i sprawny dostęp do danych zapisanych na nim. Bezpieczeństwo również jest istotne ponieważ najmniejsza awaria może oznaczać poważne straty dla firmy. Dlatego serwer Dell R7425 jest odpowiedni dla przedsiębiorstw, które chcą mieć pewność jakości. Gwarantuje on bowiem bezproblemowe obsłużenie najbardziej wymagających aplikacji, zwiększoną wydajność przy najwyższych obciążeniach oraz wysoką skalowalność i wiele profesjonalnych i specjalistycznych rozwiązań.