Cyfryzacja urzędów i instytucji publicznych jest coraz bardziej rozwinięta. Serwery jakie obsługują państwowe placówki muszą być niezawodne i stuprocentowo bezpieczne. Z poniższego tekstu dowiesz się czym powinien charakteryzować się serwer dla sądu i dlaczego przy wyborze tak ważny jest producent. 

Bezpieczeństwo, wydajność i maksymalna moc obliczeniowa – najważniejsze cechy jakie powinien posiadać serwer dla sądu

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerze, w miejscu jakim jest sąd to absolutna podstawa. Głównie ze względu na to, iż jest to instytucja państwowa, która decyduje o sporach w kwestiach społecznych jakie dzieją się w kraju. Nierzadko wyroki jakie zapadają na wokandzie sądu decydują o losie wielu ludzi: od rozwodów, przez wykroczenia drogowe aż po najcięższe przestępstwa. Najmniejsza możliwość włamania się na serwer sądu to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i jego społeczeństwa.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych ważna jest wydajność serwera, która połączona z maksymalną mocą obliczeniową da pewność prawidłowego działania instytucji sądu. Ilość danych oraz ich treść jaką musi przetwarzać serwer dla sądu jest ogromna więc serwer musi być dawać pewność jakości.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Producent, który daje pewność

Stosunek jakości do ceny jest ogromną zaletą tego producenta. Ceny serwerów nie są wygórowane, zaś ich jakość to światowa czołówka. Ponad to serwery te cechują się wysokimi parametrami użytkowymi: najnowsze procesory Intel Xenon, nadmiarowe zasilacze, macierze dyskowe oraz wysokiej jakości obudowy typu Rack oraz Tower. Duży wybór produktów jaki oferuje Dell pozwala wybrać rozwiązanie jakie jest potrzebne w danym środowisku. Innymi słowy, serwery znajdzie tu dla siebie mały przedsiębiorca, duża korporacja jak i sądy czy prokuratury. Właśnie dlatego rekomendujemy użytkowanie serwerów firmy Dell.

Nasza propozycja na serwer dla sądu

Wysoka moc obliczeniowa, pewność bezpieczeństwa danych oraz doskonała wydajność. Odnosząc się do wszystkich tych czynników oraz jakości samego urządzenia jaką zapewnia producent, rekomendujemy serwery firmy Dell typu Rack do szafy serwerowej. Dostępne są w wersji z dwoma lub czterema wspornikami, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Ponad to dzięki zewnętrznym sykom SCSI/SAS/SATA lub fibre channel zapewniona jest dodatkowa pamięć masowa.