Firma Dell od lat jest znana z doskonałego stosunku ceny do jakości. Jednak przy serwerze R440 firma znów zaskoczyła oferując go w bardzo atrakcyjnej cenie. Spowodowało to, że urządzenie jest doskonale opłacalną inwestycją dla małych i średnich firm. Decydując się na zakup serwera Dell R440 otrzymujemy szereg nowoczesnych rozwiązań, które wspomogą działania naszej firmy oraz ochronią dane, które będą umieszczone na serwerze. 

Serwer Dell R440 charakteryzuje się:

Idealną równowagą pomiędzy wydajnością oraz gęstością w skalowanym systemie komputerowym, R440 to najnowszy serwer czternastej generacji, 

Procesor Intel Xeon SP sprawia, że możliwy jest nawet 50% wzrost przepustowości (w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów),

Dell R440 daje możliwość stosowania dwóch takich procesorów, które mogą obsługiwać nawet do 512GB pamięci RAM,

Zdalne zarządzanie serwerem dzięki kontrolerowi iDRAC9,

Pamięć masowa, która pozwala na łączenie szybkich dysków SSD oraz NVMe PCIe co sprawia, że serwer idealnie nadaje się do pracy w systemach obliczeniowych (HPC), infrastrukturach skalowalnych oraz strukturach WWW.

Podsumowując: Dell R440 to serwer o wysokości 1U do szafy serwerowej, w którym można zainstalować dwa procesory, nawet 1TB pamięci RAM, 4 dyski 3,5 cala lub 10 dysków 2,5 cala oraz nawet 4 nośniki NVMe SSD. A to wszystko w niskiej cenie, z gwarancją od producenta i pełnym wsparciem ekspertów z Dell. 

Jak wybrać serwer do małej lub średniej firmy?

Podstawowych kryterium będzie rodzaj serwera, a konkretniej obudowy. Jeżeli w firmie jest szafa serwerowa warto zakupić serwer typu RACK, który cechuje się lepszą wydajnością 

niż serwery TOWER. Zajmują mniej miejsca i pozwalają zmaksymalizować wykorzystanie parametrów do ciągłej pracy. Jeśli zaś nie posiadamy szafy serwerowej, warto wybrać serwer w obudowie TOWER, który budową przypomina komputer stacjonarny. Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami są parametry. Lepsze wydajnościowo są serwery RACK lecz dlatego, że są przeznaczone do bardziej intensywnej pracy niż serwery TOWER. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Serwer Dell R440 

stworzony został z myślą o firmach, które pragną zwiększyć wydajność wykonywanych czynności. Jego niezawodna praca pozwala na efektywniejsze zarządzanie bazą danych. Informacje przechowywane na urządzeniu są w pełni bezpieczne, dzięki czemu serwer dedykowany jest miejscom, które gromadzą duże ilości poufnych danych – np. prokuratury, sądy, urzędy czy szpitale.

Wiele współczesnych firm pracuje w oparciu o stanowiska wyposażone w komputer. Duża ilość urządzeń tego typu w obrębie jednego miejsca może być obciążająca, jeżeli firma nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego. Serwer Dell R440 umieszczony może być w szafie serwerowej, a jego kompaktowa budowa nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Duże firmy posiadają specjalnie przystosowane do tego celu pomieszczenia, które wypełnione są urządzeniami tego typu.

Atutami serwerów proponowanych przez Dell są ciągłość pracy, efektywność oraz niskie zużycie energii. Wykorzystane w urządzeniu nowoczesne rozwiązania nie spowalniają pracy, a wręcz nadają wykonywanym zadaniom szybszego tempa. Czas poświęcony na realizowanie poszczególnych czynności jest znacznie skrócony – to natomiast wiąże się z zwiększeniem zysków firmy.