Wszechstronne rozwiązanie od firmy Dell czyli serwer R540. Doskonale sprawdza się do obsługi zarówno dużych centrów danych, jak i obsługi poczty firmowej a nawet plików produkcyjnych różnych branż. Dell R540 to pewna i opłacalna inwestycja dla sektora MŚP. 

Informacje o serwerze Dell R540

Dedykowany do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki zwiększonej wydajności oraz jakości jaką gwarantuje producent. Dostęp do danych przechowywanych na nim jest szybki, a praca przedsiębiorstwa płynna i bezawaryjna. W serwerze Dell R540 również duży nacisk został nałożony na bezpieczeństwo danych oraz łatwy dostęp do zarządzania serwerem. Dzięki najnowszej wersji kontrolera iDRAC9 można administrować serwerem z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Dodatkowo Dell R540 przewiduje możliwość zainstalowania dysków M.2 SSD zoptymalizowanych pod kątem rozruchu, co przyspiesza znacząco start serwera. 

R540 jest wyposażony w procesor Intel Xeon Scalable oraz pamięć RAM maksymalnie 

512 GB – co sprawia, że serwer jest w stanie obsłużyć najbardziej wymagające aplikacje. Posiada również 14 slotów na dyski 3.5 cala, co pozwala uzyskać nawet 140TB pamięci masowej, dodatkowo duża skalowalność oznacza, że serwer Dell R540 doskonale znajdzie zastosowanie w największych centrach danych. Zarządzanie dyskami to zadanie ośmioportowego kontrolera PERC z najnowszym modelem H740P, który posiada 8GB nieulotnej pamięci  podręcznej.

Wybór serwera Dell R540 to duży krok do optymalizacji działań firmy 

Cała seria serwerów od firmy Dell typu Rack do szafy serwerowej to synonim zwiększonej wydajności. Jeśli firma poszukuje zarówno dobrego zabezpieczenia danych, szybkiego dostępu do nich oraz sprawnej obsługi serwera to  Dell R540 jest idealnym kandydatem. 

Sektor MŚP charakteryzuje przede wszystkim to, że nie ma miejsca na nietrafione inwestycje. Każda musi być pewna i opłacalna – dlatego serwery od firmy Dell cieszą się wśród nich dużą popularnością. Producent serwerów z Teksasu oferuje wysoką jakość i wydajność urządzeń wraz z relatywnie niską ceną, która  sprawia, że są liderem na rynku.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Serwer Dell  R540

Praca w wielu firmach opiera się na ciągłym przepływie dużych ilości danych. Stanowisko wyposażone w komputer obecnie jest normą – natomiast im działalność jest większa, tym urządzeń tego typu jest więcej. Wówczas może wystąpić problem w związku z obsługą gromadzonych danych. Rozwiązaniem jest zatem wykorzystanie serwera Dell R540, który umożliwia ciągłość pracy. Wszelkie czynności wykonywane są w sposób bardziej wydajny, dzięki czemu zmniejszony zostaje czas ich realizacji.

Serwery stworzone zostały z myślą o firmach, które wymagają sprzętu niezawodnego i bezawaryjnego. Marka Dell dba o wykorzystanie w swoich urządzeniach najnowszych technologii, które niwelują ryzyko powstawania problemów związanych z działaniem serwerów. Przechowywane dane są maksymalnie zabezpieczone, nie jest zatem możliwe ich przechwycenie przez niepożądane podmioty. Serwer Dell R540 dedykowany jest zatem nie tylko firmom, ale również instytucjom publicznym, które gromadzą dane poufne – np. sądy, prokuratury, urzędy czy szpitale. Duża wydajność obliczeniowa to dodatkowy atut serwerów. 

Możliwość dowolnego skonfigurowania urządzenia pozwala na dopasowanie serwera Dell R540 do potrzeb oraz preferencji firmy. Ogromny wybór wszelkiego typu parametrów i cech zwiększa uniwersalność sprzętów marki Dell.