Numer jeden z całej serii Dell PowerEdge. Dedykowany do dużych firm i pracy w dużych serwerowniach. Intensywna praca, wysoka wydajność oraz ochrona danych to właśnie Dell R740.

Parametry i cechy serwera Dell R740

Jeszcze większe przyspieszenie i jeszcze większa wydajność – to główne cechy serwera R740 od firmy Dell. Jest to najlepszy i najbardziej wydajny serwer spośród całej serii Dell PowerEdge. Zastosowanie w nim procesora Intel Xeon SP pozwoliło zwiększyć zasoby obliczeniowe aż o 27% biorąc pod uwagę liczbę rdzeni oraz o 50% jeśli weźmiemy pod uwagę przepustowość w porównaniu z poprzednią generacją CPU.  Dodatkowo wybierając trzy jednostki centralne mamy możliwość instalacji aż 3TB pamięci RAM ECC DDR4.

Dell R740 posiada również kontroler iDRAC9, który umożliwia kontrolę cyklu eksploatacji. Dla administratorów oznacza to możliwość monitorowania, obsługi jak i aktualizacji serwera, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Dell R740 to serwer o wysokości 2U pozwalający na zainstalowanie maksymalnie 16 dysków 2.5 calowych lub 8 dysków 3.5 calowych.

Czy warto postawić na Dell R740?

Jako najlepszy z całej serii Dell PowerEdge – R740 gwarantuje jakość i wydajność na najwyższym poziomie. Dedykowany jest do dużych serwerowni, które przetwarzają ogromną ilość danych oraz pracują nieprzerwanie bardzo długo. Sektor średnich i dużych firm, a nawet wielkich korporacji zapewne wiele zyska inwestując w to rozwiązanie. Gwarantowana wysoka wydajność oraz ochrona danych.

Jak wybrać serwer do firmy?

Wybór serwera do przedsiębiorstwa jest bardzo ważną decyzją. Należy zadbać o to, 
aby odpowiednio chronił dane oraz usprawniał pracę – dlatego szybki dostęp do nich jest bardzo istotny, jak i ochrona. Najpierw należy się zastanowić czy będziemy chcieli serwer typu Rack czy Tower. 
W zależności jeśli nasza firma jest duża lub przetwarza więcej danych i więcej osób pracuje na tych danych – proponujemy serwery Dell typu Rack do szafy serwerowej. Jeśli jednak serwer nie będzie tak eksploatowany ponieważ przetwarzamy mniej danych i mniej osób z tych danych korzysta – ze spokojem możemy wybrać solidne serwery Dell typu Tower.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

W jakich firmach sprawdzi się Dell r740?

Jako, że jest to najbardziej wydajny serwer z całej serii Dell PowerEdge to jest on dedykowany do firm, które wykorzystują wiele danych do pracy i oczekują, że serwer zagwarantuje im szybki dostęp oraz usprawni pracę. Firmy, które powinny zainwestować w to rozwiązanie to:

  • Duże korporacje – jeśli firma jest spora i posiada siedzibę w jednym miejscu oznacza to, że na raz na danych pracuje wiele osób. Jedyną możliwością do zoptymalizowania działań są odpowiedniej jakości komputery oraz wydajny serwer, który umożliwi szybką pracę.

  • Urzędy miast oraz inne jednostki publiczne – tutaj najważniejsze są dwie kwestie: bezpieczeństwo danych oraz szybkość pracy na nich. W urzędach dane, które są przetwarzane dotyczą interesantów oraz ich spraw, dlatego najważniejsze jest, aby je chronić. Dodatkowo aby zminimalizować ryzyko powstania kolejek – prace na danych powinny być szybkie i sprawne. 

Reasumując: Dell R740 to serwer gwarantujący ochronę i dedykowany do wydajnej pracy.