Serwer dla szpitala– jak wybrać, na co zwrócić uwagę? 

Ochrona zdrowia to jedna z najważniejszych gałęzi nauki na świecie. 

W czasach gdy informatyzacja medycyny jest powszechna, a większość badań przeprowadzanych jest za pomocą komputera – bardzo ważna jest jakość urządzeń i komponentów. Dlatego trudno jest dokonać dobrego wyboru jakim jest serwer dla szpitala – warto więc zaufać poradom ekspertów.

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Doświadczenie w służbie zdrowia firmy Dell

Dell jako doświadczony dostawca rozwiązań IT oraz lider na rynku serwerów wspomagał wdrażanie w Polsce w 2014 roku systemu informatycznego w placówkach ochrony zdrowia. Oprócz wspomagania sprzętowego oferował wiele profesjonalnych usług jak audyt dotychczasowego sprzętu czy pomoc w doborze rozwiązania odpowiedniego dla danej placówki. Szeroka gama oferowanych sprzętów i komponentów pozwoliła przeprowadzić cyfryzacje placówek służby zdrowia w naszym kraju. Oznacza to, że każda placówka medyczna znajdzie u tego producenta rozwiązanie jakie potrzebuje, a doskonały stosunek ceny do jakości pozwoli na swobodne zrealizowanie tej inwestycji. 

Odpowiedni serwer dla szpitala to ochrona zdrowia i ochrona danych 

Dane jakie znajdują się na serwerach szpitala często wiedzą więcej o naszym zdrowiu niż my sami. Jednym kliknięciem lub niespodziewaną awarią możemy stracić wyniki badań, wypisy czy zalecenia do stosowania. Dlatego gdy szpital chroni nasze zdrowie, to serwer chroni informacje o nim. Bezpieczeństwo i solidność to cechy, które zarówno w medycynie 

jak i elektronice są podstawowe. Są to też najważniejsze cechy jakimi wykazywać się powinien serwer dla szpitala.

Nasze rekomendacje – serwer dla szpitala

Biorąc pod uwagę fakt, że Dell od lat dostarcza doskonałej jakości serwery dla wielu segmentów administracji publicznej – zdecydowanie rekomendujemy ich produkty. Seria serwerów typu Rack do szaf serwerowych wyposażona jest w wysoką wydajność operacyjną oraz uniwersalną pamięć masową (styki SCSI/SAS/SATA lub fibre channel). Ponad to serwery typu Rack dostępne są w wersji z dwoma lub czterema wspornikami, co umożliwia oszczędzenie miejsca. 

Produkty od tego producenta zapewnią ochronę danych oraz minimalne ryzyko możliwych awarii, co jest dla szpitala konieczne. Ponieważ głównym zadaniem tej placówki jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów, dlatego ich serwery powinny być niezawodne.