Serwer Dell T640 z procesorami Intel pozwala na zainstalowanie aż 3TB pamięci podręcznej. Dedykowany dla małych i średnich firm, które notują szybki rozwój oraz chcą wydajnie pracować z danymi. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie. 

Nowoczesne rozwiązania w Dell T640

Dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors posiadają nawet 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową, to sprawia że można zainstalować aż 3TB pamięci cache. Dodatkowo serwer zawiera osiem szybkich dysków PCIe NVMe. Ponad to 18 zatok na dyski 3.5” lub 32 na dyski 2.5” pozwalają przechowywać na serwerze Dell T640ogromne ilości danych. Najnowszy kontroler RAID H740P, który posiada aż 8GB pamięci nieulotnej zarządza nośnikami. Dodatkowo podtrzymuje baterie zapobiegając utracie danych z serwera. 

Dlaczego Dell T640 to optymalne rozwiązanie dla małych i średnich firm?

Odpowiedni balans pomiędzy ceną a efektywnością i jakością serwera. Zagwarantowana wysoka skalowalność architektury biznesowej za cenę jaką oferuje Dell to wybór idealny dla małych i średnich firm. Oprócz stosunkowo niskiej ceny, rodzaj serwera również sprawia, że Dell T640 jest bardzo ciekawą opcją dla firm, które notują spory rozwój. Obudowa serwera typu Tower, umożliwia trzymanie go zarówno w dużych serwerowniach, jak i w małych biurach. Istnieje również możliwość na umieszczenie go w szafie serwerowej dzięki szynom. Dell T640 więc może być zarówno serwerem stacjonarnym w biurze, jak i częścią centrum danych w szafie serwerowej. Sprawia to, że serwer ten to idealne rozwiązanie dla oddziałów dużych firm, jak i tych z sektora MSP. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

Jaki serwer wybrać: Tower czy Rack?

To podstawowe pytanie przy zakupie serwera. Wszystko zależy od przeznaczenia urządzenia. Serwery typu Rack przeznaczone są do szaf serwerowych, czyli do większych centrów danych czy serwerowni. Mają większe moce przerobowe oraz większą wydajność. Skierowane więc są do większych firm. Serwery Tower zaś, to urządzenia o mniejszych wydajnościach, mniejszych mocach przerobowych oraz innej budowie (przypominającej komputer stacjonarny). Dedykowane więc są dla mniejszych firm, które nie posiadają serwerowni ani szaf serwerowych oraz mają mniejsze wymagania wydajnościowe względem serwera. 

Charakterystyka serwerów Tower

Serwery typu Tower dedykowane są do mniejszych firm, szkół czy oddziałów większych korporacji. Głównie do utrzymania ciągłości pracy oraz zachowania wspólnego miejsca na dane. Dodatkowo serwer Dell R740 gwarantuje dużą ochronę danych oraz mniejszą awaryjność. Niektórzy uważają, że ten rodzaj serwerów jest mniej wydajny niż serwery Rack, jednak nie jest to prawdą. Tower gwarantują po prostu inne wartości w poszczególnych parametrach dlatego, że dedykowane są do pracy w innych miejscach.

Wiele firm decyduje się na typ Tower, ponieważ jest on nieco tańszy oraz nie wymaga kupowania dodatkowych oprogramowani czy urządzeń. W przypadku serwerów Rack – musimy kupić również specjalną szafę serwerową.  Serwer Tower może być „postawiony” w dowolnym pomieszczeniu, jedyne co musimy zapewnić to odpowiednie chłodzenie. 

Serwery Tower dedykowane są do:

Małych firm,

Oddziałów dużych firm w innych miastach,

Szkół czy innych placówek oświatowych.