Czasy gdy uczniowie otrzymywali uwagi do papierowych dzienniczków odchodzą w niepamięć. Teraz wszystko odbywa się komputerowo. System wpisywania ocen czy uwag jest w pełni zinformatyzowany. Dlatego serwer dla szkoły jest jedną z najważniejszych inwestycji jaka stoi przed tymi placówkami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego?
Stosunek jakości do ceny – często głównym czynnikiem wyboru serwera dla szkoły
Nie jest tajemnicą, że koszty serwerów to spory wydatek dla instytucji. Warto więc znaleźć rozwiązanie, które będzie opłacalne. Odpowiedni stosunek jakości do ceny jest kluczowy, aby nie przepłacić. Nasza rekomendacja przypada na firmę Dell, która doskonale wie co oznacza doskonała jakość za stosunkowo niską cenę. Otrzymujemy od nich wysokiej jakości serwer, który zapewnia instytucji/firmie to czego potrzeba. Dlatego, według nas odpowiedni serwer dla szkoły to jeden z tych oferowanych przez producenta z Teksasu.
Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:
Jakie cechy powinien mieć serwer dla szkoły?
Oprócz wyżej wspomnianej odpowiedniej ceny, do cech takiego serwera można zaliczyć solidność, możliwość rozbudowy oraz dobre zabezpieczenie. Szkoła przetwarza na co dzień duże ilości danych. Są to przeróżne informacje od ocen uczniów przez ich dane osobowe aż po dokumenty i rozporządzenia ministerstwa jakie przychodzą do placówek. Szkoły nie zawsze posiadają szafy serwerowe – dlatego lepszym wyjściem wydają się serwery typu Tower, które spokojnie można umieścić w pracowni komputerowej lub innymi pomieszczeniu biurowym.
Nasze rekomendacje – serwer dla szkoły
Serwery firmy Dell typu Tower można doposażyć dodatkowo w razie potrzeby w narzędzia do zaawansowanego administrowania. W ich skład zaliczają się: administrowanie zdane, nadmiarowe podzespoły oraz niedrogie macierze RAID. Dzięki solidności całej konstrukcji, szkoły nie muszą martwić się o to, że nie mają na co dzień osoby, która doskonale orientuje się w przestrzeni informatyki technicznej ponieważ serwery te cechują się małą awaryjnością. Są odpowiednie również ze względu na dość prostą obsługę oraz wsparcie producenta. Typ Tower można umieścić w dowolnym pomieszczeniu biurowym, bez konieczności posiadania szafy serwerowej. Jednak niektóre modele posiadają szyny, które umożliwiają zainstalowanie je w szafie w razie potrzeby.