Serwer Dell R340 niedrogi dla małych i średnich firm

Dedykowany serwer dla małych i średnich firm, doskonale sprawdzi 

się w mniejszych serwerowniach dzięki maksymalnemu wykorzystaniu powierzchni szafy serwerowej – Dell r340. Sprawdź, czy warto zainwestować w to rozwiązanie.

Jakie zalety ma Dell r340?

Przeznaczony do szafy serwerowej Dell R340 o wysokości 1U dedykowany jest dla małych 

i średnich firm. Funkcje we/wy serwera pozwalają na zintegrowanie i usprawnienie zarządzania danymi. Niewielki dwurdzeniowy procesor upraszcza również wirtualizacje danych. A dzięki uniwersalnej pamięci masowej, która umożliwia wiele konfiguracji, serwer Dell R340 pozwala na maksymalne wykorzystanie pojemności szafy serwerowej. Ponad to dodatkowa pamięć masowa jest zagwarantowana dzięki dyskom zewnętrznym SCSI/SAS/SATA lub fibre channel. 

Serwer jest wyposażony w procesor Intel Xeon E2100, pamięć operacyjną 2666MHz 

oraz kompaktową obudowę aż do 8 dysków 2.5 calowych. Ponad to można zainstalować dwa dodatkowe dyski rozruchowe M.2 na karcie BOSS, co znacząco wpływa na prace serwera. 

W środowiskach gdzie miejsce jest dość ograniczone – serwer Dell R340 typu Rack 1U 

jest doskonałym wyjściem. Pozwala on na zmaksymalizowanie mocy obliczeniowej przy ograniczonej ilości miejsca.

Dlaczego warto wybrać firmę Dell?

Jako lider branży serwerów Dell od lat dostarcza urządzenia najwyższej jakości. Firma znana jest z doskonałej jakości serwerów w atrakcyjnych cenach. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą przepłacać. Zaufało jej wiele instytucji publicznych (szkoły, szpitale, urzędy) w różnych krajach. W Polsce pomagała wprowadzić cyfryzacje w publicznych placówkach ochrony zdrowia w 2014 roku. Oprócz wsparcia sprzętowego oferuje również wsparcie techniczne i merytoryczne (np. audyt dotychczasowego sprzętu w firmach czy pomoc przy wdrożeniu). 

Dlaczego wybór serwera jest ważny?

Obecnie gdy w przestrzeni cyfrowej zapisujemy wszystkie informacje – serwer jest strażnikiem tych danych. Wybór dobrego sprzętu nie tylko ochroni dane firmowe ale również usprawni prace w przedsiębiorstwie. Wysoce wydajny serwer, który oferuje szybki dostęp do danych oraz dobre zabezpieczenie jest jednym z najważniejszych elementów dobrze funkcjonującej firmy czy instytucji.Przydatne linki