Serwer Dell R740

Serwer Dell R740najbardziej wydajny z całej serii Dell PowerEdge

Numer jeden z całej serii Dell PowerEdge. Dedykowany do dużych firm i pracy w dużych serwerowniach. Intensywna praca, wysoka wydajność oraz ochrona danych to właśnie Dell R740.

Parametry i cechy serwera Dell R740

Jeszcze większe przyspieszenie i jeszcze większa wydajność – to główne cechy serwera R740 od firmy Dell. Jest to najlepszy i najbardziej wydajny serwer spośród całej serii Dell PowerEdge. Zastosowanie w nim procesora Intel Xeon SP pozwoliło zwiększyć zasoby obliczeniowe aż o 27% biorąc pod uwagę liczbę rdzeni oraz o 50% jeśli weźmiemy pod uwagę przepustowość w porównaniu z poprzednią generacją CPU.  Dodatkowo wybierając trzy jednostki centralne mamy możliwość instalacji aż 3TB pamięci RAM ECC DDR4.

Dell R740 posiada również kontroler iDRAC9, który umożliwia kontrolę cyklu eksploatacji. Dla administratorów oznacza to możliwość monitorowania, obsługi jak i aktualizacji serwera, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Dell R740 to serwer o wysokości 2U pozwalający na zainstalowanie maksymalnie 16 dysków 2.5 calowych lub 8 dysków 3.5 calowych.

Czy warto postawić na Dell R740?

Jako najlepszy z całej serii Dell PowerEdge – R740 gwarantuje jakość i wydajność na najwyższym poziomie. Dedykowany jest do dużych serwerowni, które przetwarzają ogromną ilość danych oraz pracują nieprzerwanie bardzo długo. Sektor średnich i dużych firm, a nawet wielkich korporacji zapewne wiele zyska inwestując w to rozwiązanie. Gwarantowana wysoka wydajność oraz ochrona danych.

Jak wybrać serwer do firmy?

Wybór serwera do przedsiębiorstwa jest bardzo ważną decyzją. Należy zadbać o to, 
aby odpowiednio chronił dane oraz usprawniał pracę – dlatego szybki dostęp do nich jest bardzo istotny, jak i ochrona. Najpierw należy się zastanowić czy będziemy chcieli serwer typu Rack czy Tower. 
W zależności jeśli nasza firma jest duża lub przetwarza więcej danych i więcej osób pracuje na tych danych – proponujemy serwery Dell typu Rack do szafy serwerowej. Jeśli jednak serwer nie będzie tak eksploatowany ponieważ przetwarzamy mniej danych i mniej osób z tych danych korzysta – ze spokojem możemy wybrać solidne serwery Dell typu Tower.Przydatne linki