Serwery Premium – innowacyjne rozwiązanie dla firm

Przed zakupem serwera firmy mają do wyboru: serwer Tower lub Rack. Jednak oprócz obudowy należy brać pod uwagę inne parametry i funkcję, a także zastosowanie. Serwery premium pozwalają na usprawnienie i zwiększenie wydajności pracy w firmie.

Serwery premium - rodzaje

Serwery oprócz tego, że różnią się między sobą konfiguracją, funkcjami czy zastosowaniem, różnią się obudową. To właśnie rodzaj obudowy jest pierwszą cechą, którą bierze się pod uwagę podczas planowania zakupu serwera. Istnieją dwa rodzaje obudowy: Tower oraz Rack. 

Serwery Tower – to serwery, które budową przypominają znane nam dobrze komputery stacjonarne PC. Ich zastosowanie różni się w zależności od funkcji i konfiguracji, jednak są dedykowane dla mniejszych firm lub samodzielnych oddziałów większych przedsiębiorstw. Serwery Tower nie posiadają słabszych parametrów niż serwery Rack, są po prostu inaczej skonfigurowane i przeznaczone do innego segmentu rynku.

Serwery Rack – przeznaczone są do specjalnych szaf serwerowych, więc podczas zakupu serwera Rack należy przygotować się na zakup również szafy serwerowej, w której taki serwer się umieszcza. Serwery te przeznaczone są do dużych serwerowni w większych firmach, w których ilość przetwarzanych danych jest naprawdę duża i ciągła. 

Wybierz typ serwera i rozpocznij konfigurację:

W zależności od tego jaki charakter ma działalność prowadzona przez nas, wybieramy rodzaj obudowy serwera spośród tych dwóch.

Jakie funkcje posiada serwer premium w obudowie Tower?

Na przykładzie serwera Dell T440 zaprezentujemy, jakie możliwości i funkcje, posiadają serwery w obudowie Tower. T440 daje możliwość zastosowania go jako pierwszego serwera do firmy, która notuje ciągły rozwój, bowiem istnieje możliwość zainstalowania go również w szafie serwerowej. Zatem pomimo tego, iż jest w obudowie Tower, możemy w późniejszym czasie, gdy nasza firma się rozwinie, zastosować go jako serwer rackowy. Posiada procesory Intel Xeon SP, który daje gwarancje większej wydajności obliczeniowej, pamięć do 512GB RAM w maksymalnej konfiguracji daje natomiast sporą ilość miejsca – razem prezentuje nam to wydajny serwer premium. Dell T440 posiada kontroler iDRAG9 pozwalający na zdalną obsługę serwera i kontrolę cyklu życia, oznacza to, iż administrator serwera może zdalnie sterować urządzeniem, konfigurować je i razie awarii naprawiać. O awarii dowie się dzięki powiadomieniom wysyłanym przez serwer na maila administratora, w wiadomości znajdzie się również screen z ekranem ostatniego błędu. Rozbudowa jest możliwa dzięki możliwości zainstalowania w nim dodatkowych nośników. Serwer Dell T440 posiada 16 zatok na dyski 2.5” lub 8 zatok na dyski 3.5”.

Jakie funkcje posiada serwer premium w obudowie Rack?

Funkcje serwerów premium w obudowie rackowej zaprezentujemy na przykładzie innowacyjnego i bardzo wydajnego serwera Dell R740xd. Jego największą zaletą są zmaksymalizowana pamięć masowa, dostęp z każdego miejsca na świecie dzięki podłączeniu do sieci oraz zautomatyzowane rozwiązanie rutynowych działań.

  • Pamięć masowa – maksymalizacja wydajności pamięci procesowej, to jedna z głównych cech serwera Dell R740xd. Posiada on dwa gniazda na procesor Intel Xeon SP, który pozwala otrzymać aż 56 rdzeni oraz 3TB pamięci RAM (dzięki konfiguracji z bardzo mocnymi jednostkami centralnymi). Dodatkowo zwiększona jest również skalowalność serwera, która umożliwia na zanistalowanie 24 wydajnych dysków NVMe. Daje to gwarancje szybkiego dostępu do danych oraz ich ochrony.
  • Funkcja OpenMagane – pozwala na zautomatyzowanie zarządzania poszczególnymi rutynowanymi działaniami. Dodatkowo zapewnia centralny punkt dostępu, by móc monitorować oraz kierować systemami. Dla administratora daje widok na środowisko korporacyjne. Co daje OpenMagage? Wydłuża czas pracy systemu, eliminuje powtarzalne zadania oraz blokuje zakłócenia podczas krytycznych operacji.
  • Funkcja OpenSync 2 – pozwana mieć dostęp do serwera za pomocą tabletu, telefonu lub laptopa podłączonego do sieci. Oznacza to, że administrator może znajdować się na drugim końcu świata, jednak mając dostęp do sieci jest w stanie kontrolować pracę serwera. Ta funkcja wykorzystuje szyfrowane połączenie dzięki Bluetooth Low Energy (BLE) oraz WiFi, aby aktywować ją na serwerze, wystarczy nacisnąć przycisk połączenia.